Světlana Raabová
svetlanaraabova@seznam.cz


Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Jirkov - Březenec

 
 

Novinky

Naháňka a poslední leč 2012  foto : zde
Dne 2.1 - první dohledávka v roce 2012
 

 Úspěšné dlouhé štvaní a stavění.
 
   Laň byla postřelena nechtěně ,protože bylo stříleno na koloucha ,který zůstal v ohni a kule ráže 30.06 springfield 11,2 g trefila i zadní části svalů na obou zadních bězích laně stojící opodál. Nebyla zasažena kost a šlachy byly také v pořádku .
  Důsledný střelec si všiml barvy nedaleko koloucha a okamžitě mi zavolal, takže za dvě hodiny jsem s Agnes již pracovala na stopě. Na sněhu jsem fenku snadno kontroloval a po 700 metrech jsem ji před houštinou vypustil,protože kus se vrátil ke zbytku šestičlenné tlupy.
 Nastalo dlouhé štvaní v houštinách a po několika minutách mi volal střelec, že postřelená laň proběhla sama nedaleko od něj do údolí,sledována hlasitou fenkou. Po dalším dlouhém štvaní jsem konečně zaslechl hlubší hlas fenky z jednoho směru . Agnes stavěla laň na skále a já ji třemi ranami chybil. Poprvé jsem dostřeloval s kolimátorem a zjistil jsem , že si na něj budu muset ještě dlouho zvykat .
  Laň přeběhla do skal a fenka ji stavěla opět o 300 metrů dále.  Sundal jsem kolimátor a přes pevná mířidla jsem se opět špatně trefil , tentokrát na kýtu a po vyfocení laň dostřelil.
  Po příchodu střelce jsme usoudili , že laň by pravděpodobně zranění bez větších problémů přežila , protože okolo něj proběhla jako zdravý kus.
  Střelec, kterého neúmyslný postřel velmi mrzel, udělal pro ukočení utrpení postřelené zvěře  maximum , jako barvářka Agnes  z Cínoveckého vrchu s vůdcem. 

 Horrido 
 Petr Hennrich
Dne 3. prosince 2011 byla v našem sdružení naháňka na foto se můžete kouknout zde
Pozor od 29. ledna 2011 zákaz lovu spárkaté zvěře  a to po dobu 3 týdnů zvěři bylo předloženo léčivo CERMIX.

Dále ve dnech 19. února 2011 dále 26. února 2011 a 12.března 2011 sčítání zvěře sraz na myslivně v době od 10 h do 11 hodin.

Dále se na vědomí dává, že dne 26. února 2011 se koná od 10 hodin na myslivně MS Muflon v Březenci výroční schůze MS Muflon. 
  4.12.2010    Naši myslivci pořádali naháňku na vysokou a černou zvěř. Bylo nádherné slunečné ale zárověň mrazivé počasí. I přes hluboký sníh byl lov úspěšný. Slovilo se 8 kusů vysoké a 4 selata. Celý lovecký den byl zakončen zábavou a tancem s občerstvením na myslivně v Březenci. Králem honu se stal pan Veselý.